Jdi na obsah Jdi na menu

Určování vlastností - příručka

8. 10. 2013

Tento článek jsem se rozhodl uveřejnit, protože je užitečné znát několik doporučení co se týče určování vlastností doutníku. Rozhodně každý s touto příručkou nemusí souhlasit, neboť má vlastní postupy k určování vlastností, ale pro ty, kteří se v této oblasti neorientují, má tato příručka jistý význam.

Vzhled

Určují se vlastnosti, které jsou přímo viditelné (barva doutníku, úhlednost zabalení, správnost utažení, mocnost, aj.) O vlastnostech doutníku se mj. dočtete v rubrice Anatomie. Vzhled je první vlastností, díky které vás doutník buď zaujme či odradí. Setkal jsem se dokonce s doutníkem, který nevypadal příliš vábně, ale chutnal přívětivě. S výběrem vám ve specializovaných trafikách mohou pomoci, ale než-li si vyberete zkontorlujte současný stav doutníku, zda-li je správně uchováván, má ideální vlhkost + výše zmíněné vlastnosti.

Buket

Slovo pochází z francouzského "Bouquet" , což v překladu má význam charakteristického aroma a příchuť různých druhů vín a destilátů. Ano tento terminus technikus se používá v odborné terminologii vinařů, případně degustérů vín a lihovin. Nicméně v oblasti zájmu doutníků se tento temín používá pro charakteristickou vůni doutníku před jeho zapálením. Často jsem se setkal s mylnou domněnkou, že buket a aroma jsou totéž. Odpověď by mohla být : ano i ne, nicméně v oblasti zájmu doutníků jsou mají tato dvě slova odlišný význam. Buket je tedy ještě jednou charakteristickou vůní doutníku před jeho zapálením.

K patě doutníku přivoníme zlehka a nasajeme co nejdéle jeho vůni. Po násátí bychom měli ucítit zejm. čistý přírodný tabák ( pokud se jedná o kvalitní kousek) nebo vůni, která není přirozená pro vůni tabáku. Jedná se o přidáná aromata v levných doutnících (náchází se běžně v HTL). Tato přidaná aromata jsou charakteristická nejvíce svojí přeslazeností, atypickými vůněmi jako kokos, třešen, broskev, jablko, čokoládá, které jsou zde cítit více než samotný tabák, ze kterého doutník vzešel. Touto jednoduchou metodou poznáme, zda-li se jedná o čistě přírodní tabák či upravený přidanými aromaty. Ostatní vůně podobné vanilce, čerstvě pražené kávě, charakteristickým rostlinám, ovoci či kakaovým bobům jsou známkou zvláštní úpravy při skladování (např. při fermentaci tabáku se přidává přírodní lusk vanilky či šlupky od ovoce, které uvolňují vůni do tabákových listů. Zvláštních úprav může být velmi mnoho, proto je důležité správně určit, zda-li se jedná pouze o přidané aroma nebo skutečně o úpravu při fermentaci tabákových listů.

Aroma

Aroma, jak z názvu vyplývá je samotná charakteristická vůně. U doutníků se tento termín používá pro vůni doutníku po jeho zapálení. Aroma bývá podobné buketu, některé vlastnosti se zapálením doutníku zvýrazní a naopak některé ustoupí do pozadí. Zde je potřeba charakteristické vlastnosti pozorovat včetně jejich pohybu (zda-li kolísají či stoupají na intenzitě). Někdy se může stát, že po zapálení doutníku ucítíte nechutný odér štiplavého koření. Jedná se buď o velmi levný a zpracováním horší shortfiller s charakteristickou vůni některých doutníků z oblasti Indonésie, či o neúplně zfermentované tabákové listy, ze kterých byl doutník ubalen. Dražší doutníky sami výrobci pečlivě kontrolují, aby se předešlo nechtěným vlastnostem, které by mohli ohrozit dobré jméno dané značky, ncméně každý kousek je svým způsobem originál a je třeba tak i k němu přistupovat. U mnoha, skoro většiny longfillerů se nebojím tvrdit, že výrobci mají každý kus, co se ubalí pod kontrolou. Ovšem jsou zde takové značky longfillerů a pak mnoho shortfillerů, které jsou po aromatické stránce štiplavé, a to má za následek i štiplavou chuť, ke které se za chvíli dostaneme.

Aroma identifikujete snadno, určuje se zde hlavně intenzita jednotlivých vůní, vůně, které vystupují a které ustupují, popř. jiné vůně nebo již zmíněný nechutný odér štiplavého koření.

Chuť

Chuť doutníku je jakýmsi výsledkem rovnice, kdy dojde ke smíšení buketu, aroma za přítomnosti vaší nálady, popř. v doprovodu alkoholického nápoje. Především zdůrazním podstatnou věc pro určování chuti doutníku. Alkohol či jiný nápoj může ovlivnit výslednou chuť doutníku, který kouříte. Někdy je to vhodné, protože doutník je kvalitou velmi podprůměrný nebo se snažíte zintenzivnit určitou chuťovou vlastnost. Naopak toužíte-li si vychutnat doutník, takový jaký je, nepopíjejte kromě obyčejné stolní vody nic jiného. Dokonce kává nebo čaj svými vlastnostmi změní chuťovou vlastnost doutníku. Na vině jsou chuťové pohárky na jazyce, které přijímají impulzy z vnějšího prostředí. Promísením kouře z doutníku + alkoholického či nealko nápoje vyhodnotí váš mozek jako odlišnou chuť než kdybyste si dali doutník pouze samotný.  

Chuť se odvíjí především od buketu a aromata. Poté se zde určuje síla chuti. Chuťově muže být doutník slabý, středně plný a plný. Slabá chuť je málo intenzivní, nevyniká. středně plná (silná) je více intenzivní a plná (silná) je velmi intenzivní a pokud se jedná o doutník plné chuti, poznáte jej ihned po potáhnutí. Těžko popisovat, jak přesně plnou chuť poznáte. Jedniným doporučením je zde zkoušet, zkoušet a opět zkoušet.

Popel

Další vlastností, která se určuje je popel, resp. barva, soudružnost a jiné vlastnosti. Barva popele může být od světlě šedé, skorem bílé až do tmavě šedé. Není pravidlem, že tmavší popel je známkou kvalitnějšího doutníku či naopak. Barva popele může pomoci při určování, z jaké oblasti tabák pochází. Světlejší je typičtější pro dominikánské doutníky, tmavší pro mexické, indonéské. Opět i zde existují výjimky. Soudružnost je vlastnost popele, kdy se určuje, zda-li popel je soudružný ( pevný, drží i po odpadnutí při sobě) nebo třepotavý (odpadá od sebe, drolí se). Soudružnost určí, zda-li byl doutník dobře utažen nebo byl utažen hůře        (shortfillery).

 

K výše uvedenému vám akorát popřeji mnoho štěstí při vlastním určování. Je pravdou, že každý má rozdílné chutě, proto někomu může vyhovovat určitá vlastnost doutníku (např. ovocný buket) a druhému ne.

S pozdravem zůstává

redakce Doutníkářskéhjo ráje

 

Autor: Snekmen

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář