Jdi na obsah Jdi na menu

Definice doutníku

24. 2. 2013

Vzhledem k novele zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích, který bude učinný od 7.9.2016 se definice doutníku přesunula z původní vyhlášky č. 344/2003 Sb., přímo do zákona a je definována následujícím způsobem uvedeným v § 2 písm. z):

Pro účely tohoto zákona se rozumí doutníkem tabákový smotek, který se může užívat prostřednictvím spalovacího procesu, lze jej kouřit v nezměněném stavu, a s ohledem na jeho vlastnosti a očekávání běžného spotřebitele je v nezměněném stavu určen výhradně ke kouření a obsahuje:

1. krycí list ze surového tabáku, nebo

2. trhanou tabákovou náplň s krycím listem v obvyklé barvě doutníku z rekonstituovaného tabáku, jenž kryje celý výrobek, popřípadě i filtr, avšak nikoli náustek v případě doutníků s náustkem, přičemž jeho jednotková hmotnost bez filtru nebo náustku činí nejméně 2,3 g a nejvýše 10 g a je-li obvod nejméně jedné třetiny délky alespoň 34 mm;

za doutník se považuje rovněž výrobek skládající se částečně z jiných látek než z tabáku, který jinak splňuje podmínky uvedené v tomto písmeni.“.

 

Zdroj inforamcí:

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-180

http://www.zakonyprolidi.cz/cs/2016-261

 

Autor:Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář