Jdi na obsah Jdi na menu

Sirky vs. cedrové dřívko vs. zapalovače

5. 2. 2013

Pro srovnání zde uvedu příklady o třech způsobech zapálení doutníku, přičemž u nich popíši výhody nebo nevýhody, které v nich osobně spatřuji. Každý si najde svůj oblíbený způsob, proto je jen na vás, jaký si zvolíte.

Cedrové dřívko vypadá ze všech způsobů nejelegantněji. Navíc cedr příjemně voní, tudíž i při jeho zapálení nehrozí, že by se z dřívka linul štiplavý zápach jako je tomu u jiných hořících dřevin.

 

2013-02-05-13.56.35.jpg

 

Sirky jsou del mého názoru univerzálním nástrojem k zapálení čehokoliv, tím pádem i k doutníkům. Výběr je libovolný od bezpečnostních po velké krbové. Nejradši používám ty doutníkové ačkoliv je jejich cena o dost vyšší, nežli u těch obyčejných.

 

2013-02-05-13.57.34.jpg

 

Zapalovače jsou také vhodné pro zapálení doutníku, ovšem nevypadá to zrovna tak elegantně jako sirky nebo dřívko z cedru. Ovšem i někteří z vás mohou mít zapalovače raději, proto zde uvedu několik typů:

Benzínové zapalovače osobně nevyhledávám, pokud si chci tento rituál užít. Přidadají mi dost nevhodné, i když mohou vypadat nádherně. Spíše se hodí na filmové plátno, aby herec vypadal jako frajer, když ukousne patku a zapálí si churchilla benzíňákem nebo na zapalování cigaret či cigarill, ale i u těch bych byl dosti opatrný.

 

2013-02-05-14.02.12.jpg

 

 

Klasické plynové zapalovače používám jedině tehdy,pokud si zapaluji doutník cedrovým dřívkem. Jinak je nepoužívám k zapalování doutníků. Je pravdou, že narozdíl od sirek zapalovače ve větru nemusí zhasnout, ale na to je už lepší ten tryskový nebo benzínový.

 

2013-02-05-13.58.55.jpg

 

Tryskové zapalovače bych jako jediné použil k zapálení cigarill, pokud se nacházím někde venku, kde vane slabší vítr. Ale i cigarilla raději zapaluji pomocí zápalek. Existují speciální doutníkové zapalovače, které využívají tryskového zapalování neboli žhavení spirálky, ovšem žádný nevlastním, proto zde uvádím obyčejný tryskový zapalovač dostupný v každé trafice.

 

2013-02-05-13.59.16.jpg

 

Hodně zdaru při výběru vašeho doutníkového zapalovače nebo zápalek.Ovšem za sebe doporučuji dřívko z cedru, vypadá to nejlépe.

Autor: Snekmen