Jdi na obsah Jdi na menu

Nůžky na ořezávání doutníků

28. 3. 2014

Mezi další nástroje sloužící k oříznutí hlavičky doutníků patří speciální nůžky. Nůžky na doutníky vypadají mnohem více profesionálně, nežli kvalitní ořezávače, které spíše hrají na svůj vzhled a precizní zpracování. Je to otázka názoru, každý na ořezávání doutníků používá jiný nástroj. Mnoho lidí by vám mohlo doporučit to či ono.

nuzky-male-1.jpgnuzky-male-1-s-minci.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nůžky jsou ve specializovaných prodejnách dostupné i ve vícero velikostech. Velikosti nůžek se liší ve velikosti průměru v záběru dvou protilehlých čepelí. Zjednoduššeně: Menšími nůžkami na doutníky jste schopni oříznout určité tvary a velikosti jednotlivých doutníků. Nůžky, které jsem mj. zakoupil ve specializované prodejně Valmont na Praze 4, slouží k ořezávání doutníků v jejich průměru od nejužších (8 mm) do max. 19 mm. Ideální jsou tedy pro ořezávání doutníků tvaru Panatella či Corona nebo Corona Grande. S širšími doutníky v jejich průměrech, např. Diademas, Perfecto, Prominente, Robusto, Rothschild, už může nastat problém.

nuzky-male-2-zadni-strana.jpgnuzky-male-2-predni-strana.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Samozřejmě existují nůžky, které mají záběr široký i 30 mm v průměru, ale kdo z vás pravidelmně kouří doutníky tvaru Diademas? Nůžky na ořezávání doutníků bývají v porovnání s ořezávači nepatrně dražší. Nejlevnější kousky se pohybují od 120,- Kč klidně do 800,- Kč. Samozřejmě dle ceny se liší i zpracování nůžek, ale oproti plastovým ořezávačům, které mnohdy dostanete zadarmo ke koupeným doutníkům, mají i ty nejlacinější nůžky mnohonásobně kvalitnější zpracování, které se vyrovná i ořezávačům dvojnásobně dražším. Na závěr vych vyzdvihl jednu výhodu nůžek, a to přesnost střihu při jejich použití. S nůžkama lze lépe a přesněji stříhat hlavičky doutníků pravidelných i nepravidelných tvarů, nežli u běžných ořezávačů.

 

Autor: Snekmen