Jdi na obsah Jdi na menu

Jednobřité a Dvoubřité

4. 2. 2013

Uvedu zde dva typy nejběžnějších ořezávačů se kterými se můžete setkat. Jedná se o jednobřitý (tzv. gilotinku) a dvoubřitý (tzv.double-gilotinku) ořezávač.

Ve srovnání obou ořezávačů je výhodnější ten dvoubřitý, jelikož se s ním lépe manipuluje při samotném ořezávání a je u něj menší pravděpodobnost, že oříznutí hlavičky doutníku provedete nesprávně. Rozhodně bych ho doporučil i začínajícím kuřákům, kteří nikdy předtím doutník neořezávali.

Zde pro srovnání je foto obyčejných umělohmotných ořezávačů.

 

2013-02-04-23.40.31.jpg

 

Cena těchto ořezávačů se může pohybovat od 30 do 60 kč. Záleží na provedení a na obchodě. Já ten jednobřitý dostal k narozeninám od svých přátel a ten dvoubřitý jsem si pořídil za milých 39 kč. Samozřejmě si můžete dopřát trochu luxusu a připlatit si pár stovek za kvalitní celokovové či pozlacené ořezávače nebo ořezávací nůžky. Záleží jen na vás. Časem jsem si pořídil kvalitnější ořezávač z nerezové oceli, ale je to spíše módní doplněk.

 

kovovy-orezavac.jpg

 

Jednobřité ořezávače mají nevýhodu v tom, že při nesprávném úhlu sevření doutníku s břitem může dojít ke křivému oříznutí, a to může způsobit poškození krycího listu, který se poté začně rozbalovat a při samotném kouření bude dělat neplechu. Prodejci tyto typy většinou dávají zdarma, pokud si člověk koupí dražší doutník nebo jsou společně v sadě, či stojí za pakatel. Nechci je ovšem pohřbít a zcela zavrhnout. Jednobřité bych doporučil spíše lidem, kteří mají v ořezávání doutníků zkušenost. Navíc jednobřité vypadají srandovně, jako skutečná miniatura Gilotiny a při správném úhlu a vynaložené síle je oříznutí rychlejší nežli u dvojbřité verze.

Výběr ponechám na vás, každý si najde jistě svůj oblíbený, ale v rámci efektivity a dokonalého bezchybného oříznutí vám mohu doporučit spíše dvoubřitou verzi.

Autor: Snekmen