Jdi na obsah Jdi na menu

Humidor menší

5. 2. 2013

Po kratší přestávce jsem se konečně rozhodl koupit příslušný kus nábytku, sloužícího k uskladnění a dalšímu dozrávání vlhkých doutníků, humidoru. Nejdříve jsem se rozhodoval mezi menším cestovním humidorem a velkým skříňovým, učinil jsem kompromis a pořídil si něco mezi tím.

Jedná se o humidor ze série Di Maggio. Obsahuje vlhkoměr, zvlhčovací nádobku a přepážku sloužící k rozdělení doutníků, např. podle velikosti.

humidor-ldm-vnejsek.jpgHumidor je konstruován podle výrobce na 50 -75 vlhkých doutníků v závislosti na jejich velikosti. 75 menších a kratších by se sem určitě vešlo. Porovnal jsem to s doutníky romeo y julieta : belvederes nebo coronita en cedro, těchto by se sem mohlo cca 75 bez problému vejít. 50 či méně kusů bude platit pro ty delší a širší doutníky. Ovšem doutníků  tvaru Churchill se sem může vejít ještě méně než 50 deklarovaných kusů..

 

 

 

 

humidor-ldm-barometr.jpg

Zde je vyfocen detail vlhkoměru. Výrobcem je doporučováno udržovat doutníky mezi 65 - 75% . Zde je vidět 74%, což je stále v normě a pomůže to rychlejšímu vyzrávání dle mého názoru.

 

Ilustrační foto vnitřku humidoru s několika doutníky přikládám zde:

 

humidor-ldm-vniterk.jpg

bylo mi několika lidmi doporučováno, abych výběr zvážil a raději si vzal prostornější. Mohu potvrdit, že zatím prostornější nepotřebuji, ale netvrdím, že neuvažuji časem pořídit větší humidor, např. skříňového typu. 

 

Začátečníkům bych tento humidor nebo podobný této velikosti mohl jedině doporučit. Lze ho vzít sebou jako cestovní zavazadlo nebo jej mít vystavený doma jako ozdobu k nábytku.

Nezapomenout na běžné provětrání 1 x za týden a přeložení doutníků z horních pater do dolních a naopak nebo jejich pootočení na opačnou stranu 1 x za měsíc.Časem zveřejním i svůj návod na údržbu.

Pro více informací, jak pečovat o humidor, neváhejte oslovit specialisty v obchodech s doutníky nebo vyhledejte informace na spřáteleném webu, který mám v oblíbených odkazech.

 

 

Autor: Snekmen