Jdi na obsah Jdi na menu

Quorum Shade: Churchill

6. 4. 2014

Tento údajný longfiller z Nicaraguy jsem zakoupil ve specializované trafice Don Pealo v Praze v OC Černý Most. Cena longfilleru byla překvapivě nízká, a to 99,- Kč za kus. Lze zakoupit i v umělohmotném balení po 25 kusech. Zpočátku jsem nevěděl, co od tohoto doutníku čekat, ale výsledek nebyl v mém případě vůbec zlý.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Nicaragujská republikanikaragujska-republika.jpg

Délka: 174 mm

Průměr: 19 mm

Tvar: Churchill

Náplň: Nicaragua

Vázací list: Nicaragua

Krycí list: Connecticut Shade (colorado claro)

quorum-sh.-churchill-pohled.jpgZ dostupných zdrojů bylo zjištěno, že by se mělo v tomto případě jednat o ručně balený doutník. Po vybalení z celofánu je na první pohled zřetelný intenzivně krémový buket s nasládlou vůní v pozadí. Po zapálení je zpočátku zřetelné aroma čokoládové a po několika minutách i krémové. V 2/3 krémové aroma ustupuje a kromě čokoládového se do popředí dostává oříškové aroma. Zpočátku tento doutník chutnal sladce, po cca 5 minutách i po čokoládě. Ke konci 1/3 jsem zaznamenal chuť podobnou kůži. Na začátku 2/3 doutníku sladká chuť pomalu ustupovala a naopak krémová vystupovala do popředí. K samotnému závěru byla opět nejvíce intenzivní chuť krémová a nasládlá. Ačkoli tento doutník charakterizují jemné a na jazyk příjemné chutě, není tento doutník až tak slabý. Dle mého uvážení se jedná o typicky středně silný doutník. Popel má tmavě šedou barvu a samovolně odpadá po 2 cm, což je pro mě trochu zklamáním, čekal jsem, že komínek popela se udrží déle. Co bych naopak vyzvihl je doba kouření. V tomto případě se připravte na 80 minutový požitek, což je pro doutníky tohoto tvaru "Churchill" přijatelné, tedy alespoň v mém případě. Popravdě nečekal jsem od tohoto doutníku, že by mohl nabídnout výše uvedené, ale byl jsem mile překvapen. Za necelou stokorunu lze pořídit lehce nadprůměrný doutník, který nijak neurazí. Doporučil bych jej, jak začínajícím, tak pokročilým kuřákům doutníků. Vhodný je i po lehkém jídle, kdy navodí příjemnou atmosféru a pocit. Sečteno, podtrženo, za sebe doporučuji alespoň vyzkoušet.

quorum-sh.-churchill-detail.jpgquorum-sh.-churchill-popel.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

quorum-sh.-churchill-zaver.jpg

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dotay na koupi Quorum Shade

(František Münster, 12. 6. 2014 10:56)

Můj mail munster.frantisek@vvm-ipso.cz
Děkuji za odpověď.

dotaz na koupi

(František Münster, 12. 6. 2014 10:55)

Dobrý den,
můžeme si od Vás dané doutníky Quorum Shade koupit? Popř. poraďte prosím kde.
Děkujeme.
S pozdravem

F. Münster

Doutník

(Dejw, 6. 4. 2014 19:26)

Děkuju že jste tu tak podrobně popsal zrovna tento doutník dlouho o tomto doutníku uvažuji a teď vidím že když ho pořídím tak chybu neudělám s pozdravem Dejw.

Re: Doutník

(Admin: Snekmen, 9. 4. 2014 22:27)

Zdravím Dejwe, nemáte zač, avšak samozřejmě po jeho vyzkoušení můžete mít na tento doutník i jiný názor, nicméně zvažujete-li stále koupi tohoto doutníku, mohu vás ujistit, že chybu neuděláte. :) Admin.