Jdi na obsah Jdi na menu

Oliva Serie V: Belicoso

13. 4. 2014

Doutník Oliva Serie V je v ČR běžně dostupný longfiller z Nicaraguy, který jsem zahlédl ve většině specializovaných trafik v Praze. Testovací kousek jsem zakoupil v obchodě Bohemiawines v OC Harfa v Praze za 214,- Kč.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Nicaragujská republikanikaragujska-republika.jpg

Délka: 127 mm

Průměr: 21,4 mm

Tvar: Belicoso

Náplň: Nicaragua

Vázací list: Nicaragua

Krycí list: Nicaragua (colorado maduro)

oliva-v-belicoso-pohled.jpgOliva Serie V mě na první pohled zaujala perfektním zpracováním s uhlazeným krycím listem, který je téměř bez jediné žilky. Buket longfilleru byl u tohoto doutníku dosti rozmanitý. Nejdříve jsem ucítil oříšky a kávu, po opětovném přivonění pak částečně zeminu a lehce tmavou čokoládu. Po zapálení vyšlo najevo, že aroma doutníku je zpočátku oříškové a kávové. Zhruba po 10 minutách jsem zaznamenal i vůni po hořké čokoládě. V 2/3 kouření tohoto doutníku přetrvávalo aroma kávové a v pozadí částečně oříškové a čokoládové. Stejně tak se i výše zmíněné vlastnosti přesunuly so chuťové složky, až na jeden rozdíl, a to ten, že po prvním potáhnutí jsem na jazyku zazanamenal kořeněnou chuť, která po celou dobu v pozadí doprovázela chuť kávovou. Samozřejmě v pozadí se skrývaly další chuťě, např. po hořké čokoládě, ke konci 1/3 dokonce i po topince, ale nejvíce jsem zazanmenal chuť kávovou s lehce kořeněným tónem v pozadí. Doutník mi přišel středně silný. Komínek popela doutníku držel perfektní 3 cm a i po odpadnutí stále pevně držel při sobě. Kouření tohoto doutníku mě vyšlo na příjemně strávených 65 minut. U tohoto doutníku se mi nejvíce líbilo zpracování, a dále i to, že se doutník ke konci kouření vůbec nezahříval. Pro začínající kuřáky ponechávám rozhodnutí na nich, zda-li jej vyzkouší či nikoliv.

oliva-v-belicoso-detail.jpg

Ačkoli dle mého názoru soudím, že je to středně silný doutník, další známí, kteří Oliva Serie V: Belicoso vyzkoušeli, mně oponovali, že doutník je dost silný. Ostatním kuřákům doutníků jej doporučuji vyzkoušet, neboť uvedený longfiller rozhodně stojí za vyzkoušení, pokud máte oblíbeny nikaragujské doutníky.

 

oliva-v-belicoso-popel.jpgoliva-v-belicoso-zaver.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Snekmen

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář