Jdi na obsah Jdi na menu

Joya de Nicaragua Antaňo - Gran perfecto

5. 2. 2013

Tento longfiller z Nicaraguy jsem zakoupil v trafice Don Pealo v OC Černý most za přijatelných 132kč za kus.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Nicaragujská republikanikaragujska-republika.jpg

Délka: 152mm

Průměr: 24mm

Tvar: Perfecto

Náplň: Nicaragua

Vázací list: Nicaragua

Krycí list: Nicaragua habana criollo

jdn-gran-perfecto-pohled.jpgTento doutník mě zaujal svým tvarem, který se nazývá Perfecto, čili má oba konce zúžené a uzavřené. Musel jsem je tedy u obou konců opatrně odříznout, což se mi povedlo na výbornou. Buket je spíše sladší po čokoládě. Po zapálení se zprvu dostavilo čokoládové aroma, které tento longfiller charakterizuje a v tomto případě jej tedy v popředí doprovázelo až do konce. Chuť, která byla zpočátku dosti příjemná ovšem po cca 15 minutách přešla ve velice silnou kořeněnou s nádechem hořkéo kakaa. Úžasný doutník, ale na mě už trochu silné kafe. Popel držel zhruba 3 cm. Prstýnek šel obtížně sundat, sejmul jsem jej až po 2/3 kouření. Co mě na tomto kousku nejvíce překvapilo, byla doba kouření. Téměř 2 hodiny jsem strávil u tohoto longfilleru, při zachování pravidla 1 potah za 1 minutu. Musím přiznat, že jsem jej kouřil až do samotného konce, což by se správně nemělo dělat, ale po celou dobu chutnal stejnoměrně, silně s kakaovým nádechem. Pro začínající kuřáky bych ho spíše nedoporučil, ovšem pro požitkáře a milovníky určitě ano. K doutníku jsem pil tmavého kozla, který trochu potlačil silnou tabákovou chuť a podtrhl sladký tón, který ke konci sílil.

Tip: Pro zvýraznění sladké chutě podobné čokoládě postačí i obyčejná sklenice studené neperlivé vody (Vyzkoušeno osobně u dalšího uvedeného doutníku) .

jdn-gran-perfecto-detail.jpgobraz0498.jpg


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kdo má rád sladkou a zároveň silnou chuť je pro něj Joya de Nicaragua Antaňo - Gran Perfecto správná volba. Pokud se někdy k němu opět dostanu,vyzkouším stejně jako další dostupné tvary .

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář