Jdi na obsah Jdi na menu

A. Turrent Tradicional

28. 1. 2014

Mexický longfiller zn. A.Turrent jsem zakoupit ve specializovaném obchodě na tabákové výrobky: Baker´s street v Celetné ulici v Praze za cca 145,- Kč

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ: Spojené státy mexickéspojene-staty-mexicke.jpg

Délka: 150 mm

Průměr: 21 mm

Tvar: Toro

Náplň: Mexiko

Vázací list: Mexiko.

Krycí list:  Colorado

aturrent-pohled.jpgDoutník mile překvapí, prootože je uchován ve skleněné tubě, čímž je chráněn proti vysoušení. Po otevření je cítít výrazný oříškový buket s nevýrazným kávovým tónem. Ovšem po zapálení se oříšková vůně stahuje do pozadí a do popředí vstupuje výrazné aroma po pražené kávě, které přetrvává téměř do konce. Chuťově je doutník středně silný. Intenzita chuti nekolísá, pouze ke konci doutníku (ve 3/4) začíná být dosti nahořklý a dále již nepoživatelný. Na rozdíl od jiných mexických značek se tento doutník nevyznačujě ostrou či palčivou chutí. Příjemně překvapí i rovnoměrné a pomalé hoření. Po celou dobu se doutník nezahříval, a to ani ke konci. Popel drží cca 3,5 cm. Dobu hoření zde odhaduji. V mém případě se jednalo o 90 minutovou záležitost.

aturrent-hori.jpgaturrent-popel.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Doporučil bych jej k odpolední svačině či po večeři k posezení s přáteli. Za sebe jej doporučuji alespoň vyzkoušet, protože se jedná o mexický doutník, který se nevyznačuje jinak typickou palčivou vůní a chutí. Pro začínající kuřáky doutníků je též vhodný.

 

aturrent-konec.jpg

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář