Jdi na obsah Jdi na menu

Montecristo Edmundo

16. 2. 2014

Doutník zn. Montecristo jsem zakoupil v obchodě specializující se na prodej kubánských doutníků: La casa del Habano v Praze. Cena tohoto longfilleru činila 303,- Kč vč. dph.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Kubánská republikakubanska-republika.jpg

Délka: 135 mm

Průměr: 20,4 mm

Tvar: Robusto

Náplň: Kubánská rep.

Vázací list: Kubánská rep.

Krycí list: Kubánský colorado claro

mo-edmundo-2.jpgNádherná autentická vůně tohoto longfilleru mě provázela po celou dobu, co jsem jej kouřil. Buket je výrazný, připomínal mi oříšky s krémovým tónem. Po zapálení se krom oříškového a tabákového aroma dostával lehce do pozadí krémový tón. Především bych u tohoto kubánce vyzdvihnul jeho aroma, které je nejen výrazné, ale po celou dobu kouření se nijak neměnilo. Chuťově je doutník středně silný, chuť je spíše jen oříšková a tabáková. Intenzita chuti se také po celou dobu kouření neměnila. Longfiller hořel rovnoměrně, přičemž popel se bez problému udržel na 3 cm. Kouření tohoto doutníku vyjde z časového hlediska na příjemně užitých 70 minut a to do 3/4 velikosti. Poté se doutník začal zahřívat a původní příjemná chuť a vůně se vytrácela. Doutník mě mile překvapil nejen stálou vůní a chutí, ale i kvalitním zpracováním, protože i po odpadnutí prvního komínku popela se popel nijak netřepotal a zůstával stále pevný. Doutník je vhodný spíše do odpoledních hodin nebo po večeři k šálku čaje. K doutníku jsem žádný alkohol nepopíjel, aby nedošlo k mísení chutí, proto nemohu hodnotit k jakému druhu alkoholu se hodí. Vlastní úvahou bych doporučil pravý karibský rum. Za sebe doporučuji, neboť za tento peníz si dopřejete autentickou kubánskou chuť a vůni kvalitně zpracovaného longfilleru. 

 

 

mo-edmundo-prsten-detail.jpg

 

Vhodný spíše pro pokročilejší kuřáky doutníků. I když nepatří mezi silné kubánské doutníky, jeho středně silná, dlouho přetrvávající, intenzita chuti a vůně by nemusela každému začínajícímu kuřákovi doutníků přijít vhod.

mo-edmundo-hori.jpg

mo-edmundo-final.jpg

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář