Jdi na obsah Jdi na menu

Hoyo de Monterrey: Coronation AT

18. 4. 2014

Označení "AT" u doutníku Hoyo de Monterrey znamená, že doutník je navíc uložen a prodáván v aluminiové tubě. Prodejci v ČR standardně takto doutníky označují, pokud se prodávají v hliníkových tubách. Tento běžně dostupný longfiller jsem koupil za necelých 120,- Kč v OC Harfa v obchodě Bohemiawines.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Kubánská republikakubanska-republika.jpg

Délka: 127 mm

Průměr: 16 mm

Tvar: Marevas (taktéž i Petit Corona)

Náplň: Kubánská rep.

Vázací list: Kubánská rep.

Krycí list: Kubánský

hdm-coronations-pohled.jpgDalší kubánský longfiller od zn. Hoyo de Monterrey na první pohled zaujme úhledným zpracováním a elegantní hliníkovou tubou s plátkem cedru uvnitř. Po rozbalení je z doutníku cítit kávový a dřevitý buket. Po zapálení se, kromě výše zmíněných aromatických vlastností, u doutníku objevuje dále kořeněné aroma, které vás během kouření, stejně jako výše uvedené vůně, doprovází až do konce. Nezaznamenal jsem, že by během kouření jednotlivé aromatické složky kolísaly, či jedna předcházela druhou. Z chutových složek jsem na první potáhnutí zazanamenal chuť po kůži a zhruba po 10 minutách i chuť kořeněnou. Pokud bych měl zmínit, která z chuťových složek převládala, mohu opět tvrdit, že obě zmíněné chuťe (kůže, koření) byly v rovnováze, a to po celou dobu kouření, která vyšla na přijatelných 50 minut. Síla tohoto longfilleru je překvapivě na střední úrovni. Popel je zajímavý tím, že na jedné straně byl světlý a na druhé sytě tmavý. Komínek popela se udržel cca 4 cm. Na tomto doutníku oceňuji vyváženost aromatických a chuťových složek, které se po celou dobu nijak zásadně neměnily.

hdm-coronations-detail.jpghdm-coronations-popel.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V porovnání s předchozím testovaným kouskem: H.Upmann je mi Hoyo sympatičtější, ale tím netvrdím, že by jeden byl hořší, či méně kvalitní. Je to každého vkus. Za sebe doporučuji tento longfiller vyzkoušet, a to zejm. těm kuřákům, kteří hledají doutník menšího formátu s neměnnými vlastnostmi v aromatické a chuťové složce.

hdm-coronations-zaver.jpg

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář