Jdi na obsah Jdi na menu

Carlos Toraňo Reserva Selecta: Churchill

19. 4. 2014

Pro doutníkáře jistě známá honduraská zn. Carlos Toraňo nabízí ze svého portfolia kromě dalšího i tento longfiller, který je honosně zabalen plátkem cedru a uložen ve skleněné tubě. Doutník lze zakoupit ve všech trafikách Don Pealo v Praze za cenu 309,- Kč za kus.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Honduraská republikahonduraska-republika.jpg

Délka:  182 mm

Průměr: 19 mm

Tvar: Churchill

Náplň: Honduras, Nikaragua, Dominikánská rep.

Vázací list: Indonésie

Krycí list: Connecticutský stín

carlos-torano-rs-churchill-pohled.jpgCarlos Toraňo má celkem široké portfolio, ale série Reserva Selecta patří dle mého uvážení, v přeneseném slova smyslu, k předním vlajkovým lodím této značky. Po vybalení ze skleněné tuby na první dojem zaujme příjemně dřevitý buket s travnatým a půdním přívlastkem. Po zapálení je zpočátku nejvíce znatelné dřevité aroma. Postupně po několika minutách se kromě sřevitého aroma dostává do pozadí aroma travnaté, půdní a oříškové. Nejvíce tento longfiller charakterizuje z výše jmenovaných aroma dřevité, které vás doprovází až do konce kouření a nad ostatními aromatickými složkami převažuje. Chuťově je doutník středně silný, ale v polovině kouření mi připadalo, že doutník na intenzitě chuti sílí. Z chuťových složek jsem nejvíce zaznamenal chuť dřevitou a kořeněnou. V 2/3 doutníku i chuť lahodnější, krémovou. Doutník se vůbec nezahříval a hořel rovnoměrně. Popel doutníku je velmi světlý a jeho komínek se udržel něco přes 3 cm, poté samovolně odpadnul. Doutník hořel celkem i pomalu, což se projevilo v časovém měřítku, neboť tento doutník jsem kouřil příjemných 100 minut. Z jeho vlastností bych zejm. vyzdvihl příjemně dřevitý tón, a to jak v aromatické tak chuťové složce, který byl z uvedených vlastností dle mého názoru nejvýraznější.

carlos-torano-rs-churchill-detail.jpg

Doutník bych začátečníkům nedoporučil, neboť doba kouření je poměrně dlouhá a na můj vkus byl doutník trochu silnější, než ostatní typicky středně silné longfillery. Doutník bych doporučil zkušenějším kuřákům na večerní posezení u knížky. K doutníku jsem nic nepil, proto nechám výběr alkoholu na vás, ale za sebe tvrdím, že není třeba popíjet k tomuto doutníku alkohol, neboť doutník sám o sobě má co nabídnout v celkem vyvážených proporcích. Ačkoli cena se může zdát vyšší, rozhodně doporučuji vyzkoušet, nejsou to vyhozené peníze, ani čas.

carlos-torano-rs-churchill-popel.jpgcarlos-torano-rs-churchill-zaver.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář