Jdi na obsah Jdi na menu

Don Pealo Natural Claro

28. 2. 2013

Pro mě byl poprvé tento doutník velikým překvapením,jelikož se jedná o Mixedfiller, část tabákové nápně je složena z jemně nasekaných kousků a část z dlouhých listů:Cena za kus je 70kč a lze jej koupit ve stejným řetězci trafik,jak z názvu doutníku vyplývá.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Nicaragujská republikanikaragujska-republika.jpg

Délka: 186 mm

Průměr: 20 mm

Tvar: Churchil

Náplň: Nicaragua

Vázací list: Tabák Havana.

Krycí list: Cuban seed Habano

don-pealo-with-2-crowns.jpgJelikož se jedná o mixedfiller nemohu jej zařadit do kat.vlhkých doutníků.Buket je čistě tabákový.Po zapálení kromě tabákového aroma lze zaznamenat lehce kořeněné a místy sladké.Chuťově spíše slabší,jemně nasládlý.Jelikož se jedná o mixedfiller,popel nedrží moc dlouho max. 2 cm poté odpadá samovolně.Pouze jedinkrát se mi povedlo popel udržet do 3 cm,ale bylo to dosti riskantní,přiznám-li se.Po 2/3 se sladká chuť i kořeněné aroma vytrácí a přechází v čistě tabákovou chuť i aroma.Ačkoliv by toto mohlo už některé kuřáky odradit,pokračoval jsem dále.Chuť se již neměnila a proto jsem jej po celkové době kouření 90minut odložil.Jedná se spíše o typicky průměrný doutník,který ovšem ničím zajímavým nepřekvapí.

don-pealo-burns.jpgPokud bych ho měl někomu doporučit,tak jedině k posezení u sklenky whisky nebo dobrého piva.90 minut je postačující doba. Pro začínající kuřáky vhodný je,jelikož doputník není zas tak silný jako tomu bývá u ručně balených longfillerů ze stejné domoviny.

Cena v porovnání s kvalitou odpovídá.Lze zakoupit druhou variantu,která je trochu odlišná.

Na obrázku dole vám demonsruji,jak mixedfiller ve skutečnosti vypadá.


 

don-pealo-mixedfiller.jpg

Autor: Snekmen

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Don Pealo Maduro Oscuro

(Feďa, 29. 5. 2014 19:14)

Určitě zkus druhou variantu Maduro Oscuro,ta je podle mě o 100 % lepší.Chtěl bych znát tvůj názor jako odborníka.Podle mě je to dobrý doutník,s parádní vůní,a nádhernou sladkou dochutí na rtech,akorát musí být tak 14 dní v humidoru,když se vyndá z celofánu.Jak píšeš nahoře k dobrému pivu nejlépe k černému,je výbornej.S pozdravem Feďa.

Re: Don Pealo Maduro Oscuro

(Admin: Snekmen, 9. 6. 2014 23:20)

Ahoj, nedávno jsem jako dárek dostal tebou zmíněnou variantu Don Pealo s krycím listem odstínu Maduro. :) Je pravdou, že tmavý krycí list částečně odlišuje chuťové i aromatické stránky tohoto mixedfilleru, a opravdu i tato varianta mi více zachutnala. V humidoru mi bohužel doutník nevydržel ani týden, neboť jsem byl moc zvědavý. Bohužel ani tuto variantu nezařadím mezi tzv. "doutníky do každého všedbího dne", protože upřednostňuji menší doutníky tvaru "Robusto" nežli "Churchill". Pokud ti mohu doporučit zajímavý doutník za podobný peníz, vyzkoušej nikaragujský Quorum Shade: Churchill (běžná cena: 99,- Kč/ kus, dostupný zejm. v trafikách Don Pealo). Jinak ti děkuji za doporučení a tvůj komentář :)
admin-Snekmen