Jdi na obsah Jdi na menu

Belinda: Corona

8. 8. 2013

Kubánský shortfiller zn. Belinda jsem objevil v řetězci tafik Geco, kde jsem tyto doutníky koupil velmi výhodně. Standardní cena z , kterou se prodávají však činí 174,- kč za balení po 3 kusech, tzn. 58,- kč za kus.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Kubánská republikakubanska-republika.jpg

Délka:  147 mm

Průměr:  15,4 mm

Tvar: Corona

Náplň: Kubánská rep.

Vázací list: Kubánská rep.

Krycí list: Kubánský colorado

Úvodem začnu klasicky jako u jiných popisůbelinda-c-pohled.jpg. Shortfillery mají dle mého názoru tendenci skrývat skutečný buket, aroma a následně i chuť, jelikož při jejich výrobě některé společnosti napouští náplň nebo krycí list umělým aromatem, popř. dobarvují krycí list jemným postřikem. V případě kubánských doutníků se ovšem s tímto jevem podle mého mínění skoro nesetkáte, a to i v případě shortfillerů. Je pravdou, že buket tohoto není nijak výjimečný. Voní po tabáku, aroma má navíc příměs typické kořeněné vůně pro kubánské doutníky a pak trochu vůně po čerstvě namleté kávě. Chuťově středně silný, nijak výrazný. Dobu hoření odhaduji na 30-40 minut při pomalém potahování. Doutník se příliš nezahřívá, proto jsem jej kouřil skoro až k vrcholu prstýnku. Na druhou stranu, doutník není až zas tak drahý stojí cca o 8 kč víc než shortfiller zn. Guantanamera, ale tato Belinda nebyla o moc vlastnostmi jiná, což považuji za částečný nedostatek. Pokud bych jej ml Vám doporučit, asi bych Vám moc neporadil, žádné stanovisko k tomuto shortfilleru nemám. Je tedy jen na Vás, zda-li vyzkoušíte či nikoliv. Chválu zde zaslouží pevný obal a úhlednější zpracování (ovšem kus od kusu se může lišit)

belinda-hori.jpgbelinda-logo.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Nově objevující se shortfillery s kubánskou tváří spíš hodnotím jako marketingový tah výrobců ve snaze zpopularizovat kult doutníkářství, resp. kouření doutníků. Nic ve zlém, osobně nejsem proti. Zhodnotit můžete i po svém.

 

belnda-pohled-2.jpg

Autor: Snekmen

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář