Jdi na obsah Jdi na menu

Henri Wintermans- half corona

23. 2. 2013

Tyto menší doutníky jsem zakoupil v balení po 5ti kusech v celkové hodnotě za 100kč. kus je tedy za 20kč což je dobrá cena v poměru k jeho kvalitě.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Nizozemské královstvínizozemske-kralovstvi.jpg

Délka:  105mm

Průměr: 12,7mm

Tvar:half corona

Náplň: směs tabáku z Jávy,Kuby a Brazílie

Vázací list: Brazílie

Krycí list: Brazilský colorado claro

henry-wintermans-half-corona-obal.jpgTyto doutníky jsou za svojí cenu velmi vhodnou alternativou mezi větším doutníkem a klasickým cigarillem.Co se týče buketu je možné zaznamenat kořeněný nádech s částečně tabákovým přívlastkem.Patka je seřízlá a při kouření nemá tendenci se rozbalovat jak tomu bývá u dosti laciných kusů.Hoří pravidelně hrubým odhadem 20minut.Popel drží 2 cm a i po odpadnutí stále pevně při sobě drží.Chuť středně silná, převážně tabáková s lehce kořeněným náznakem.Vyplatí se rozhodně do nich investovat,chcete-li si vychutnat sklenku skotské whisky či šálek kávy v pohodlí domova.Osobně jsem ho popíjel se skotskou,která nijak nezměnila původní chuŤ doutníku.Ocenění zaslouží i kvalita zpracování,ačkoliv se jedná o shortfiller.Tyto doutníky díky svým vlastnostem jistě dělají této značce kladné renomé.Rozhodně vyzkoušejte :)

henry-wintermans-half-corona-pohled.jpghenry-wintermans-half-corona-horeni.jpgAutor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pozor na staré kousky

(Lukas, 7. 10. 2013 11:13)

Rozhodně ale doporučuji dávat pozor na staré kousky v trafikách. Jednou jsem si jej koupil a pěkně se napálil. Protože se toto zboží v trafikách moc netočí, tak tam často prodávají staré a pěkně vysušené kousky. Potom se takový tenký doutník, i při vší snaze, rychle přehřeje a můžete ho zahodit. On je to tedy problém obecně u všech doutníků v obyčejných trafikách. Proto je asi i tyhle suché doutníky dát na pár dní do humidoru a trochu je navlhčit.