Jdi na obsah Jdi na menu

Sejmutí prstýnku

5. 2. 2013

 Prstýnek doutníku většinou skrývá název společnosti, která jej vyrábí, může být zde dále uveden druh doutníku nebo nápis: Hecho a mano (Vyrobeno ručně). Aby výrobce opravdu naznačil, že se jedná o kompletní hand-made, používá se označení "totalmente al mano". Je to kvůli tomu, že některé doutníky strojově balené nesou také označení hecho a mano (zejm. ty vyrobené v EU), proto je potřeba strojovou a ruční práci striktně rozdělit.

Obecné pravidlo říká, že prstýnek by se před oříznutím měl sejmout, aby zbytečně kuřák nedával najevo ke které společenské vrstvě patří. Ale nepíše se, že pokud prstýnek nesundáte, dopustíte se prohřešku. Spíše je to společenská otázka a otázka sebevědomí.

Může se vám i stát stejně jako mně, že prstýnek nepůjde z doutníku lehce sejmout. V tom případě stačí počkat několik minut, až se doutník více zahřeje a poté se opět pokusit o sejmutí. Pakliže ani po několika minutách to nepůjde, doporučil bych sejmutí prstýnku provést až po skončení kouření, kdy už by neměl nastat problém s jeho sejmutím.

 

sejmuti-prstenu.jpg

 

Můžete se zeptat ve specializovaných trafikách nebo obchodech, kde vám mohou prstýnek z doutníku sejmout, ale přijdete tím o další část z tohoto rituálu, proto doporučuji, abyste to ponechali jen na vás.

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Doporučuji nesundavat

(Václav, 10. 4. 2016 2:05)

Bez ohledu na některé přežitky "etiky" doporučuji prstýnek nesundavat. Vyvarujete se tak možného poškození krycího listu. To by zbytečně narušilo kvalitu pokouření, nehledě na to, že u doutníku vyšší cenové kategorie by to mohlo člověka i docela mrzet....

Re: Doporučuji nesundavat

(Admin: Snekmen, 28. 6. 2016 20:49)

Děkuji za Váš názor. U některých doutníků vyšší cenové kategorie, jak píšete, je toto skutečně problém. Např. nedávno mnou a kolegou zkoušené limitované edice doutníků zn. Ramon Allones Edicion Limitada 2015 byly jedním z názorných příkladů, kdy bylo lepší prstýnky nesundavat, protože se na doutníku držely zuby, nehty :)