Jdi na obsah Jdi na menu

Příprava ke kouření

4. 2. 2013

Pokud jste si zakoupili doutník ve specializovaném obchodě nebo trafikách, či jste ho dostali jako dárek, měli byste se dozvědět něco o přípravě na tento neobyčejný rituál, který může na každého působit odlišným dojmem.

Doutníky bývají při zakoupení zabaleny v celofánových obalech a některé navíc i v plechových tubách, aby byl lépe doutník chráněn před vysycháním nebo plísněmi. Některé ovšem být zabaleny nemusí, v tom případě je nejlepší jej vykouřit hned nebo jej uložit do humidoru, kde je zachována vlhkost potřebná k jeho správnému uchovávání a dozrávání.

 

pkk-zabaleny-kus.jpg

 

Po vybalení z obalu si určitě přičichněte a nasávejte jeho vůni, která je u různých druhů doutníků jiná. Nebudete litovat, protože některé vůně rozbalených doutníků jsou velice aromatické a pro lidský čich velice příjemné.

Poté přichází fáze kdy doutníku oříznete hlavičku, abyste jej otevřeli (viz. Ořezávání)

 

 

orezavani.jpg

 

 

Prstýnek na doutníku (je-li přítomen) sejměte nebo jej zatím ponechte (viz. Sejmutí prstýnku) a sundejte jej až po ukončení kouření

 

 

sejmuti-prstenu.jpg

 

 

Oříznutý doutník začněte zapalovat (viz.Zapalování)

 

zapalovani.jpg

 

Následně jej začněte vyhutnávat (viz.Kouření) a užívejte si jeho chuť, stojí to za to. Je možné, že vám to nic neřekne nebo že vám nezachutná. Ovšem ne všechny doutníky stějně chutnají. Jejich výběr je dosti značný a věřím že každý, kdo se rozhodne okusit tento rituál, nalezne svůj kousek, který splní přesně jeho chuťový požadavek.

 

15062013195.jpg

 

Přeji vám příjemné prožití chuti vašeho vybraného kousku

Autor: Snekmen