Jdi na obsah Jdi na menu

Ořezávání

4. 2. 2013

Ořezávání doutníků je součástí rituálu, kterým se v podstatě doutník otvírá a připravuje se k jeho následnému zapálení a uvolňění jeho vůní a chutí, které skrývá.

Ořezávání hlavičky doutníku se provádí pomocí speciálních nůžek nebo jednobřitých či dvoubřitých ořezávačů (tzv.gilotinek) k tomuto určených. Osobně doporučuji ty dvoubřité, jelikož je zde menší riziko, že se vám oříznutí hlavičky doutníku nepovede.

Čemu byste se měli vyhnout je oříznutí hlavičky nožem nebo jejím ukousnutím vlastními zuby. Nevypadá to opravdu pěkně, navíc budete potom celou dobu plivat zbytky tabáku, který se vám bude usazovat mezi zuby, protože jste si doutník nesprávně otevřeli a ostatní na vás jistě nebudou pohlížet se zalíbením. Nesprávným oříznutím si můžete doutník poškodit a zkazit tak jeho chuť.

Nejlépe provedete oříznutí hlavičky doutníku tak, že břity ořezávače a hlavička doutníku budou svírat úhel 90º. Záleží také, jaký tvar má doutník, který chcete oříznout. Ty levnější mohou mít již hlavičku nařízlou, tím pádem přicházíte o možnost vyzkoušet tento rituál. U vlhkých bývá hlavička neodříznutá protože s tím výrobci počítají, že si kuřák chce tento rituál dopřát sám. Ovšem jinak se odřízne hlavička u typů Churchill nebo Torpedo.

Zpravidla se odřezává část nebo celá hlavička, záleží jakým způsobem chcete doutník vychutnávat a jaký chcete, aby měl tah. Čím větší průměr oříznutí, tím je tah intenzivnější a doutník rychleji hoří.

To už ponechám na vás nebo se zeptejte ve specializovaných trafikách či obchodech na prodej doutníků. Prodavač/ka vám hlavičku doutníku může oříznout, abyste si ho mohli dopřát ihned nebo vám poradit, jak na to.

 

orezavani.jpg

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář