Jdi na obsah Jdi na menu

Kouření

4. 2. 2013

Kouření doutníků je narozdíl od kouření cigaret zcela jiný druh rituálu, kdy je potřeba doutník vychutnávat, aby se dostavila chuť, která kuřáka osloví nebo mu dopřeje příjemné prožití jeho chuti.

Především bych podotknul, že se doutníky nevdechují ani nešlukují. Správně by se měl kouř nasát pouze do dutiny ústní a nechat poválet na jazyku, aby byl kuřák schopen zaznamenat různé chuťě a přibližné vlastnosti jako štiplavost, sílu, aroma atd., a poté pozvolna kouř vydechnout. V případě, že kuřák nasál větší množství kouře nebo je chuť doutníku méně příjemná, kouř může vydechnout do prostoru rychleji, ovšem ne svým přátelům nebo jiným lidem do obličeje, jak ukazují v některých filmech.Považuje se to za neslušné.

Osobně doporučuji popotahovat zhruba jednou za 30 až 40 sekund, aby zbytečně doutník rychle nehořel nebo aby vám naopak opakovaně nezhasínal. Pokud vám ovšem zhasne, nic se neděje, není to žádné "faux pas".

Co se týče odklepávání popela, u doutníků je odklepávání tabu narozdíl od cigaret. Popel se neodklepává, většinou se nechává volně do určité délky ( záleží na druhu a velikosti ) a když je na pohled zřejmé, že by popel mohl odpadnout sám, položí se vodorovně na doutníkový popelník, je-li k dispozici nebo se jednoduše položí na vnitřní okraj cigaretového popelníku a otočí se podél okraje asi od 180º nebo tak, aby přebytečný popel sám odpadl.

Pokud se kuřák rozhodne ukončit tento rituál nebo pokud mu doutník již přestal chutnat, doutník odloží, aby sám vyhasl. Prohřešku nebo doslova "faux-pas" se člověk dopustí, pokud doutník típne jako cigaretu.Tím způsobí, že se z típlého doutníku začně kouřit a zpusobí nepříjemný zápach, který určitě okolní lidi neosloví a číšníky nebo majitele restaurace může urazit. V tomto případě je důležité se chovat ohleduplně i k ostatním hostům, protože nemusíme být vždy v navštíveném místě sami, a to i v pohodlí vlastního domova.

Vyhaslý doutník by se po ukončení kouření již  podruhé zapalovat neměl, jelikož během předchozího rituálu již určitě ztratil mnoho svých chutí a charakteristických vlastností, kterými se zpočátku vyznačoval.

 

15062013195.jpg

 

Přeji vám příjemné prožití tohoto rituálu a doufám, že vám můj návod bude k něčemu prospěšný.

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář