Jdi na obsah Jdi na menu

Montecristo Especiales No. 1

7. 3. 2014

Tento longfiller zn. Montecristo jsem zakoupil ve specializované prodejně doutníků: Tabák Valmont v Praze 4. Cena tohoto longfilleru činila cca 230,- Kč vč. dph.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Kubánská republikakubanska-republika.jpg

Délka: 192 mm

Průměr: 15,1 mm

Tvar: Laguito no.1

Náplň: Kubánská rep.

Vázací list: Kubánská rep.

Krycí list: Kubánský

montecristo-esp1-pohled.jpgPoměr ceny vůči kvalitě je u tohoto longfilleru velmi dobrý. Buket doutníku je cítit po pražené kávě se zemitým podtónem. Po zapálení doutníku je intenzita aroma slabší a lze jej charakterizovat jako lehce krémové. Po 1/3 kouření začíná intenzita aroma sílit a kromě krémovo-kávového tónu je nejvíce ze všeho znatelná vůně cedru. Stejně tak tomu je i u chuťové stránky, zpočátku se zdá být logfiller chuťově slabý, ale po 1/3 kouření jeho síla graduje na střední úroveň. Dle charakteru chutí jsem osobně nejvíce zaznamenal chuť krémovou a dřevitou. Longfiller hoří pomalu, je tedy dobře utažený a z časového hlediska mě vyšel na čistých 80 minut, přičemž jsem jej vychutnával do samotného závěru. (do 4/5 původní velikosti). Doutník bych doporučil začínajícím kuřákům, kteří se seznamují s kubánskými longfillery, a zároveň jej doporučuji všem, kteří shánějí nenáročný doutník vhodný ke každé příležitosti. Rozhodně být Vámi, tak bych se nebál investovat větší sumu peněz za tento longfiller, stojí to za to.

obraz0343.jpgobraz0345.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Longfiller Montecristo Especiales No.1 lze vychutnávat až do samotného závěru, tedy do 4/5 původní velikosti, ne-li více.

 

montecristo-esp1-zaver.jpg

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář