Jdi na obsah Jdi na menu

La Regenta: Individuales

19. 1. 2014

Dountík La regenta lze zakoupit ve většině specializovaných tabákových prodejen, např. v řetězci trafik Don Pealo v Praze za cca 99,- Kč za kus.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ: Kanárské ostrovykanarske-ostrovy.jpg

Délka: 186 mm

Průměr: 19 mm

Tvar: Churchill

Náplň: dominikánská, brasilská, kubánská

Vázací list: Dominikánská rep.

Krycí list: Connecticutský stín

la-reg-churchill-1.jpgPo zakoupení tohoto longfilleru, který pochází z kanárských ostrovů je některým od prvního pohledu  zřejmé, že zde existuje jistá spojitost s dominikánskými doutníky, neboť buket tohoto doutníku je v některých ohledech totožný s dominikánskými longfillery a není divu, když tabák použitý pro výrobu tohoto longfilleru ve větším případě pochází z Dominikánské republiky. Osobně mi tento připomíná dominikánskou značku Don Sebastian. Další vlastnosti doutníku uvádím níže. Buket je dále cítit po mandlích, ale není tolik výrazný. Po zapálení se do popředí dostává aroma mandlové, lehce kořeněné a i dle vůně připomíná některé dominikánské doutníky. Chuťově jej hodnotím jako slabší. Po 1/3 kouření je chuťově trochu silnější, ale nezařadil bych jej do kategorie středně silných doutníků. Popel držel úctyhodné 4 cm, ale po prvním odpadnutí komínku popela se popel dosti třepotal a nedžrel pohromadě. Dobu hoření jsem změřil na stopkách a musím konstatovat, že tento longfiller je téměř dvouhodinová záležitost (v mém případě cca 110 minut) a to jsem jej odložil po 2/3. Závěrem jej hodnotím jako průměrný.

 la-reg-churchill-4.jpg

Je vhodný zejm. po vydatné večeři nebo k večernímu posezení s přáteli. Nechám čistě na Vás, zda-li jej vyzkoušíte či nikoliv, mého doporučení se v tomto případě zdržuji, ale nikterak vás neodrazuji od jeho vyzkoušení.

la-reg-churchill-5.jpg

 

 

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář