Jdi na obsah Jdi na menu

Palmar Arriba: Robusto

1. 5. 2014

Doutník, pro mě této méně známé značky, Palmar Arriba, jsem zakoupil v OC Letňany v trafice Geco za 88,- Kč za kus. Velmi zajímavá cena za tento tzv. "mediumfiller" (listy náplně jsou o nějakou část kratší, než u běžně dostupných longfillerů, cca asi o 1/2 oproti velikosti klasické náplně z dlouhých listů, ale věřte, že v praxi rozdíl nepoznáte)

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ: Dominikánská republikadominikanska-republika.jpg

Délka: 127 mm

Průměr: 19,7 mm

Tvar: Robusto

Náplň: dominikánská rep.

Vázací list: dominikánská rep.

Krycí list: Connecticut Shade (colorado claro)

palmar-arriba-rob-detail.jpgTo, že se v tomto případě má údajně jednat o mediumfiller neznamená, že by doutník strádal v některých jeho vlastnostech. Musím přiznat, že po celou dobu se tento doutník choval stejně jako běžný longfiller, a je taktéž kvalitně ubalen a pevně uvázán. Buket doutníku je podobný cedru, trávě a částečně  i zemině. Po zapálení jsem nejvíce zaznamenal dřevité aroma s jemných nádechem čerstvě posečné trávy. Aroma se postupem času více zjemnilo a kromě výše uvedeného jsem u tohoto doutníku zaznamenal krémový tón v pozadí. Co se týče chuťových vlastností, tak nejlépe tento doutník charakterizuje dle mého uvážení chuť dřevitá a travnatá. Po 1/3 se u doutníku objevili i jiné chuťové složky, ale nebyl jsem s to je s přesností určit. Snad bych jen doplnil, že kromě uvedených mi připadal doutník po 1/3 kouření chvílemi krémový a na konci 2/3 i s náznakem kořeněné chuti. Dle intenzity a síly chuti hodnotím tento doutník jako slabší až středně silný. Komínek světle šedého popela se udržel i na 3,5 cm. Dobu kouření tohoto doutníku odhaduji v mém případě na čistých 60 minut od prvního potáhnutí do konce 2/3 celk. velikosti.

palmar-arriba-rob-pohled-1_2.jpgpalmar-arriba-rob-pohled-2_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doutník mě rozhodně více nadchnul, než jiné, pro nás, známější značky běžně dostupných doutníků v ČR, a proto vám jej s klidným svědomím mohu doporučit, a to zejm. po obědě či k odpolednímu desertu. Na závěr musím konstatovat, že tento mediumfiller je kvalitativně srovnatelný s longfillery jiných dominikánských značek a navíc je i o něco lacinější.

palmar-arriba-rob-popel.jpgpalmar-arriba-rob-zaver.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář