Jdi na obsah Jdi na menu

Henri Wintermanns Corona de luxe

3. 4. 2013

Tyto doutníky lze zakoupit samostatně nebo v balení po 2.Cena kusu se pohybuje od 55 do 70 kč.Jsou navíc baleny v plechové tubě

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Nizozemské královstvínizozemske-kralovstvi.jpg

Délka:  11,43 mm

Průměr: 16,6 mm

Tvar: corona

Náplň: směs tabáku z Jávy,Kolumbie,dominikánské r. a Brazílie

Vázací list: Brazílie

Krycí list: Sumatra

hwcoronadluxe-1.jpgPo rozbalení z celofánové folie je možné ucítit tabákový a silně kořeněný buket, což má za následek stejné aroma a štiplavou chuť, která v mém případě nebyla až tolik výrazná, tím pádem nijak nepřekážela při vychutnávání si tohoto shortfilleru. Hoří rovnoměrně, rychleji, ale nezahřívá se tolik. Popel se udrží 2 cm možná i více.Dobu hoření odhaduji na 30-35 minut ,podle toho jak silně táhnete.Chuťově spíše středně silný což má možná za následek přítomná chuť koření a štiplavý kouř ,který se tvoří ve 2/3 kouření.Jinak tento doutník hodnotím spíše kladně.Doporučuji zejména k odpolední kávě či kratšímu posezení u sklenky s přáteli.Jediné na co bych rád upozornil je intenzivní štiplavý kouř, který by některým přítomným mohl vadit. V mém případě tak tomu nebylo ale může se to stát někomu jinému.

hwcoronadluxe-hori.jpghenri-wintermans-corona-de-luxe.jpg

 

 
Autor : Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

De Luxe

(Al, 21. 8. 2013 16:57)

Osobně nemám nic proti Henrimu, nicméně po zkušenostech s kouřením half corony, který mi osobně velice vyhovuje, jsem se těšil i na Coronu De Luxe. Bohužel jsem byl zklamán, všemi chválený shortfiller mi nechutnal. Jeho štiplavost a kořeněnost jsem cítil celou dobu kouření (možná se sklenkou něčeho silnějšího by to nebylo tolik cítit, nicméně snažím se zachovat si chuť doutníku tak málo kdy k němu něco popíjím). Popel jsem odklepával klidně po 3 cm a víc a dobu hoření jsem měl podobnou cca 35 minut. Osobně bych spíše doporučil pro začátečníky Willem II Corona, doutník, který jsem si zamiloval pro svůj poměr ceny a chuti, jak by řekl klasik za málo peněz hodně muziky a já bych dodal velmi mnoho muziky za minimum. Rozhodně doporučuju vyzkoušet a porovna HW Coronu a Willem II Coronu. Osobně se teď chystám na Independence a dám vědět.

Re: De Luxe

(Doutníkářský ráj_Snekmen, 22. 8. 2013 20:33)

Je pravdou, že mužeme mít rozdílné chuťe. Znám některé, kteří si v silně kořeněné chuti libují, nicméně k nim nepatřím. Uznávám, že již alkohol popíjím k doutníkům velmi zřídka a to až poté, co doutník vyzkouším poprvé. Alkohol mění výrazně chuťové vlastnosti, např. cognag nebo jiné aromatické brandy Vám při posuzování vlastností doutníku úplně zamotá smysly, proto bych je skoro vůbec nedoporučoval. Wilem II half- corona jsem kouřil - hodnotím průměrně. Independence doporučuji, pokud si libujete ve sladších tónech vůně příp. chutě.