Jdi na obsah Jdi na menu

El Copey : Churchill

10. 7. 2013

Ze zajímavosti, jak chutná levný mixedfiller jsem se rozhodl, že jej zakoupím a vyzkouším. Cena je poměrně nízká. Ve větších trafikách jej bez problému seženete i za 39,- Kč za kus. Prodává se pak v balení po 3 kusech a doutníky jsou navíc zabaleny do průhledné fólie.

Základní informace,které jsem zjistil uvádím zde:

Původ:Dominikánská republikadominikanska-republika.jpg

Délka: 178 mm

Průměr: 18,6 mm

Tvar: Churchill

Náplň: Dominikánská rep.

Vázací list: Dominikánská rep.

Krycí list: Connecticutský stín

el-copey-churchill-pohled.jpgUpřímně, co by jste mohli čekat od levného mixedfilleru. Netvrdím, že je špatný, ale zároveň nemůžu potvrdit, že je dobrý. Tenhle doutník je vyloženě jen stylová záležitost, nikoliv požitek. Buket je nevýrazný, bohužel nedokážu odhadnout k čemu bych jej přirovnal. Náznak určitého druhu koření u buketu ale je. Aroma lze už určit lépe, přirovnal bych jej k vůni po oříšcích a jehličí. Chuťově středně silný, intenzita a síla chuti vzroste, jakmile doutník kouříte déle (cca 30minut). Doutník hořel rovnoměrně a docela i pomalu táhl, přičemž popel držel víc jak 2,5 cm, ale nedokázal jsem si jej užít po chuťové a aromatické stránce, protože tento doutník nemá vesměs co nabídnout, resp. nemá čím zaujmout. Dle mého jej nedoporučuji, ne proto že není dobrý, ale protože je příliš nudný. Ovšem jako zpestření svého repertoáru si jej klidně dopřejte. Pro začátečníky vhodný je, ale jak jsem již psal výše, nedoporučuji. Určitě se najdou někteří z vás, kteří budou toto ne příliš kladné hodnocení vyvracet, ale skutečně zvažte, zda-li vám to za koupi stojí.

el-copey-churchill--zabaleny.jpgel-copey-churchill--pohled-celkem.jpg
Ovšem, abych nebyl jen kritický, mohu potvrdit skutečnost, že za tyto peníze vám žádný výrobce takovýto druh doutníku resp. longfiller nenabídne. Číslo 1 má tento doutník ve své nízké ceně.

 

el-copey-churchill--hori.jpg


 


Autor: Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář