Jdi na obsah Jdi na menu

Rozbor levného cigarilla

5. 2. 2013

Snad nejlevnější kousek cigarilla,který je dobře dostupný ,jsem podrobil rozboru ,abych vám ukázal názorný příklad méně kvalitního doutníku ,kde je navíc místo vázacího a krycího listu použito HTL.

Na tuto tzv. pitvu jsem použil doutník zn.Handelsgold sweet clasic no.218 viz.obr č.1-7

 

pitva-cely.jpg

 

pitva-detail.jpgNa první pohled tento doutník typu cigarillo midi vypadá přívětivě.HTL je ze strojové výroby pěkně slisované a uhlazené a je napuštěno sladkou vůní po karamelu.Na omak je doutník z jedné strany vyhlazený a z části kde je HTL slepeno vystupují jemné žilky nebo bulky,které mají zřejmě vytvořit lepší mínění a dojem o tomto kousku.Bez hlavičky,ramínko stlačené,patka výrazně rovná.Omnluvte toto vyjádření,ale jedná se o 100% stroják jako vyšitý.Poté jsem se zaměřil na jeho jednotlivé vrstvy,které jsou přítomny pouze 2. HTL a náplň.

pitva-1.jpgPři odříznutí HTL je to z této fotografie zcela jasné.Tenká vrstva HTL slepená z obou konců je dobře utažená stejně jako směs náplně,který i po vyjmutí drží stálý tvar,jak si můžete všimnout na fotografii č.3 níže.

 

 

 

  

 

 

Zde je názorná ukázka tabákové směsi údajně z jávy a sumatry s charakteristickou vlastností  soudržnosti jemně nasekaných tabákových listů.I náplň je cítit po karamelovém buketu.

 

pitva-2.jpg

Při dalším prozkoumáváním náplně jsem některé části oddělil od ostatních a pozorováním a pohmatem jsem se snažil určit ,zda-li se jedná o zbytky tabákových listů nebo jsou-li zde namlety i jiné části rostliny např. stonek.Podle mého názoru a prozkoumání jsem některé části vyskládal vedle sebe viz. na fotografii níže.Usuzuji,že nalevo se může jednat o zbytky tabákových listů neznámé kvality ale napravo mohou být spíše řapíky, nežli čepele listů nebo části stonků.

 

pitva-5.jpg

 

 

 

pitva-4-htl.jpg

Po vyjmutí veškeré nápně jsem očistil zbytky od samotného HTL,které jsem později pozorováním prozkoumával. Krycí a vázací list tvořený ze slisovaných zbytků tvoří samostatný celek,který je ve výsledku obalem celého cigarilla.Uměle je částečným slisováním vytvořeno pomyslné raménko.Na závěr bych zrekapituloval co vše bylo při této tzv.pitvě zjištěno: Doutník typu cigarillo midi.Shorfiller skládající se z HTL místo wrapperu a binderu.Pro filler je údajně použita tabáková směs z jávy a sumatry.Nevylučuji,že kromě těchto oblastí se zde mohou objevit i další směsi z jiných koutů světa.Je to ovšem domněnka.vycházím primárně z informací od výrobce a od distributorů.Buket je karamelový.Veškerá použitá aromata jsou spíše chemického, nežli přírodního původu.

Autor: Snekmen

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář