Jdi na obsah Jdi na menu

Určení barvy a odstínu

24. 2. 2013

V tomto článku budu pojednávat o barvách a odstínech, případně o tom, jak některé barvy určit. Osobně nejsem na takové úrovni, abych jakýkoliv doutník mohl jednodušše určit polde barvy a odstínu. Prakticky to není ani možné, jelikož výrobci mohou použít tmavý krycí list a světlou tabákovou náplň a to na první pohled vidět není.

Na druhou stranu určování barev a odstínů může pomoci při výběru vlastností, které byste mohli od doutníku očekávat. Např. zda-li chcete jemnější krémový nebo silnější sladší. Na začátek je dobré vědět, že existuje základních 7 barev a dalších 60 odstínů. Na obrázku níže, který jsem použil ze stránek anglické wikipedie vyobrazuje přesně těchto 7 základních barev. Odkaz je uveden pod obrázkem.

 

cigar_wrapper_color_chart.jpg

en.wikipedia.org/wiki/File:Cigar_Wrapper_Color_Chart.jpg ; Autor: RMR Cigar

 

Pouhým pohledem jste tedy schopni určit o jakou základní barvu by se v daném případě mohlo jednat. Nicméně 60 dalších odstínů může ztížit určování. Není nutné, abyste je znali, jelikož ani já všech 60 určitě pojmenovat neumím. Na webových stránkách výrobců či distributorů lze ovšem dohledat jaký odstín wrapperu používají u svých doutníků. Minimálně lze pomocí tohoto obrázku jednoznačně, či alespoň přibližně určit barvu doutníku nebo cigarilla.

Dražší kousky obvykle používají některý z těchto 7 základních odstínů nebo případně kombinací dvou. U levnějších kousků a obzvlášť u těch málo kvalitních se obtížněji určuje barva a odstín. Např. u cigarill značky Bodega, o kterých se zmiňuji i v jiných rubrikách jsou v tomto ohledu složitější na přesné určování, jelikož některé kousky měly na pohled úplně jinou barvu a odstín krycího listu.

 

Autor:Snekmen

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář